Obecnie na pierwsze miejsce wśród tapet, farb do malowania ścian wysuwa się kolor biały. Barwa ta kojarzona z placówkami służby zdrowia jest coraz częściej wykorzystywana w pomieszczeniach domowych. Pewnie zapytacie „dlaczego”? Odpowiedź jest prosta. Mianowicie do białego koloru pasują praktycznie wszystkie jasne kolory. W salonie do białych ścian będą pasować dodatki w kolorze turkusu, beżu, czy jasnej zieleni, a także możliwe jest połączenie białego z czarnym, np. szafki czy półki na drobiazgi, a także stolik pod sprzęt audio. W łazience gdzie panuje raczej kafelkowy styl na ścianach i gdzie dominuje biel, i czarno- biała mozaika na podłodze do części użytkowej najbardziej pasuje turkus, gdyż najbardziej kojarzy się ze spokojem, relaksem i wodą.

Do białej barwy można dodać czarne, bądź nawet brązowe kolor, najczęściej można spotkać brązowe, lub czarne obicia szafek z białym blatem, lub obicia na tapicerce, również w tych kolorach. W pokoju młodzieży również biel ma swoją rację bytu, gdyż powoduje, że nawet mała powierzchnia pomieszczenia daje wrażenie większego, a z czarnymi, lub brązowymi dodatkami
sprawia, że pokój wygląda na estetyczny. Poza tym biel jest łatwa do ponownego przemalowania i nie pozostawiają smug. Istnieją również tapety, które pierwotnie mają kolor biały, a w każdej chwili można pomalować ją na wybrany kolor.

Podsumując - biała barwa z dodatkami sprawdza się w 100%, i sprawia, że pomieszczenia są czyste, radosne, ciepłe i sprawiają wrażenie przestronnych, a osoba zajmująca takie pomieszczenie czuje się dobrze otoczona ciepłymi barwami.