Salon

Najczęściej jest sercem domu i miejscem spotkań całej rodziny. Wybierając kolorystykę pokoju powinniśmy kierować się jego przeznaczeniem i osobowościami domowników. Nasycone i ciepłe barwy idealnie nadadzą się dla osób lubiących życie towarzyskie natomiast dla wszystkich tych, którzy pragną w salonie przede wszystkim wypocząć Feng Shui proponuje błękity, biele, brązy oraz zielenie.

Istotną sprawą jest miejsce powieszenia lustra. Lustro nigdy nie powinno odbijać się od okna lub drzwi, gdyż tym samym odbija dobrą energię. Ta sama zasada dotyczy obrazów i zdjęć. Odpowiednie ich umiejscowienie powinno pozytywnie wpłynąć np. na relacje w rodzinie. 

W Feng Shui istotną rolę odgrywają więzi pomiędzy ludźmi, zaleca się nie stawianie telewizora w centrum salonu. Ważne jest stworzenie pomieszczenia, w którym przede wszystkim będzie można w sposób łatwy i komfortowy nawiązać dialog z drugim człowiekiem.

Sypialnia

Sen dla każdego odgrywa kluczową rolę w rozpoczęciu każdego kolejnego dnia, co więc zrobić aby w sypialni panowała zawsze dobra energia? Zacznij od odpowiedniego ustawienia łóżka. Za łóżkiem powinna być ściana natomiast przed wolna przestrzeń. Zapomnij o metalowej ramie łóżka, metal nie zawsze niesie za sobą odpowiednie właściwości energetyczne. Istotne jest aby wykorzystywać w sypialni naturalne materiały, zarówno przy wyborze łóżka jak i dywanów oraz mebli. Duży mebel powinien znaleźć się po lewej stronie łóżka, Nie wskazane są w sypialni lustra, nie chcemy przecież żeby nasze odbicie zakłócało sen.