Kolorowy akcent
Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim jasnością barw, przeważa tutaj biel, ciepłe szarości, błękit. Jednak należy pamiętać, że wisienką na torcie są mocno zaznaczone kolorowe akcenty. Może być to fotel, kanapa lub poduchy , często są to pastelowe odcienie żółci, niebieskiego bądź zielonego. Taki niewielki kolorowy dodatek sprawia, że wnętrze nabiera charakteru i nasze pomieszczenie jest bardziej wyraziste.


Naturalne materiały
Skandynawowie bardzo dbają o środowisko i starają się, żeby ich domy były urządzone ekologicznie. Na co zatem warto zwracać uwagę ? W skandynawskim stylu najważniejszą rolę odgrywa drewno, zarówna na podłodze jak i w meblach, w naturalnym kolorze lub bielone. Charakterystyczne dodatki to wszystkie te wykonane z wełny, lnu bądź wikliny. Do takiego wnętrza pasują grubo plecione koce lub wiklinowe kosze.
Jeśli zastanawiasz się nad urządzeniem domu w stylu skandynawskim zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli i dodatków na homesi.pl. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie.