Niestandardowy sufit

Jesteśmy przyzwyczajeni do białych, czystych sufitów, na kolorowy sufit najczęściej pozwalamy sobie w pokoju dziecięcym jednak w tym roku warto bardziej zaszaleć. Projektanci wnętrz zachęcają do malowania oraz tapetowania sufitów. Zatem jeśli planujecie mały remont pomyślcie nad sufitem.

Wzorzyste dodatki

Duże roślinne nadruki na tapetach, kocach czy poduszkach dodadzą naszemu wnętrzu charakteru, na szczególną uwagę zasługują wszystkie akcenty w kolorze intensywnej zieleni. Z mody nie wyjdzie również geometria. Geometryczne, kolorowy obrazy oraz kafle tworzące niezwykłą fakturę sprawią, że nasze wnętrze stanie się bardziej wyrafinowane.                                    Żywa roślinność to kolejny rozpoznawalny trend tego roku, dlatego nie zapominajmy o dużych i małych kwiatach doniczkowych w naszych domach.

Kolory

Przemalowanie domu to chyba najprostszy i najszybszy sposób na niedrogą przemianę, często zmiana  kolorów pomieszczenia robi dużo większe wrażenie niż np. wymiana mebli. W 2018 roku trendem dalej będę jasne szarości jednak pojawia się również dużo błękitów i zieleni. Nie zapominajmy o kontrastach. Spokojną tony zawsze warto zaakcentować wyrazistymi kolorami np. żółtym. Kolorem który być może zawojuje 2018 rok jest pudrowy róż, tonacje różu coraz częściej goszczą na ścianach urządzanych przez dekoratorów wnętrz pomieszczeń. Zatem czas wybrać się do sklepu po nową farbę !