Meble

To co przede wszystkim charakteryzuje styl Eko to nadanie drugiego życia starym przedmiotom lub meblom. Wiodącym trendem już od kilku sezonów są palety którymi możemy umeblować właściwie cały pokój. Zrobimy z nich stolik, łóżko a nawet kanapę.
Kolejną opcją jest odrestaurowanie starej komody czy krzesła, wbrew pozorom takie starodawne elementy świetnie wpiszą się w nowoczesny designe. Jeśli jednak nie lubi prac domowych i chcielibyście być Eko nie wkładając przy tym pracy to polecamy meble wykonane z naturalnych materiałów, dodatkowym atutem będą również wykorzystywane Eko farby, które nie wpływają negatywnie na nasze środowisko. Przykłady ekologicznych mebli znajdziecie na homesi.pl

Oprawa czyli okna, drzwi, podłoga i ściany.

Chcąc być Eko musimy przygotować się na większe koszty, niestety to co naturalne jest najdroższe, efekt natomiast będzie piorunujący. Okna, drzwi i podłogi najlepiej wybrać drewniane, paleta kolorów jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór dużych okien pozwoli nam na bliższe spotkanie z naturą i co najważniejsze na większy wlot promieni słonecznych co dodatkowo będzie nas ogrzewać. Eko ściany to nie tylko ekologiczne farby w kolorach ziemi, to również pozostawienie na ścianach starych cegieł lub położenie kafli emitujących beton. Wielorakość możliwości sprawia, że wielu osobom styl Eko po prostu przypadł do gustu.