Rozpoczynając projektowanie łazienki musimy zdecydować się na odpowiednią kolorystykę. W przypadku małego pomieszczenia nie wybierajmy ciemnych kolorów. Najlepiej sprawdzi się biel oraz chłodne barwy, które sprawią, że nasze pomieszczenie wyda się większe. Jednym z elementów bez którego w łazience się nie obejdziemy jest lustro. W małej łazience to odpowiednio dobrane pozwoli nam na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustro powinno być maksymalnie duże, może zajmować nawet długość jednej ze ścian łazienki, ważne aby nie przytłaczała go żadna rama. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń możemy
zamontować kolejne lustro naprzeciwległej ścianie.

Kolejny problem pojawia się przy wyborze wanny lub kabiny, kiedy nie możemy zdecydować się na jedno i drugie musimy podjąć decyzję, której już potem szybko nie zmienimy. Jeśli nie lubimy długich i relaksujących kąpieli w wannie to problem z głowy. Decydując się na kabinę, doskonałym wyborem będzie podtynkowy brodzik, który pozwoli na przedłużenie naszej podłogi. Co w przypadku kiedy uwielbiamy zarówno kąpiel w wannie jak i pod prysznicem? Wanna dwa w jednym ułatwi nam zadanie. Wybór takich wanien jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnia rzecz na jaką warto zwrócić uwagę są meble. W małej łazience nie trudno o bałagan a porozkładane na wierzchu kosmetyki nie dodadzą jej uroku dlatego zadbajmy o szafki i szuflady, w których wszystko pomieścimy. Ponieważ łazienka jest pomieszczeniem, w którym jest sporo wilgoci, musimy pamiętać o wysokiej jakości materiałach z jakich zrobione są meble. Przy małym pomieszczeniu najlepsze będą błyszczące obicia szafek.

Przy zastosowaniu tych kilku trików sprawicie, że wasze pomieszczenie nabierze charakteru a przede wszystkim optycznie wyda się większe.